Du er her: Hjem / Helgerud skole

Innhold

    Helgerud skole

    Helgerud skole er en 1-7 skole med 2 paralleller og 229 elever. Skolen ligger i flotte naturomgivelser ca 5 km vest for Hønefoss sentrum, og midt i et område med ca. 3000 innbyggere.

    Helgerud skole

    Aktuelt

    Skal ditt barn starte i 1.trinn høsten 2019?

    Her vil det legges ut informasjon til foreldrene om datoer, frister og eventuelt annen informasjon.

    Våren 2019:

    Innskriving til 1.klasse [logg inn i Oppvekstportalen] Skoleinnmeldingen er gjennomført. Ta kontakt med skolen ved spørsmål. 

    Søknad SFO-plass. Søknad gjøres i Oppvekstportalen.

    Frist 01.april
    Mer informasjon om SFO [her]
    Alle som søker vil få plass, bekreftelse og tilbud sendes ut i løpet av uke 14. 

    Mandag 27.mai kl. 18.00 foreldremøte

    Tirsdag 28.mai kl. 18.00 foreldremøte

    Onsdag 29.mai kl. 09.00 førskoledag


    Høsten 2019:
    Mandag 19.08 Kl 09.00 1. skoledag

    Mer informasjon om skolestart på nettsidene til Ringerike kommune

    Velkommen til Helgerud skole

    Nyttig

    Kommunikasjon med foresatte -meldingssystem på SMS

    Send melding om fravær

    sendes som sms til:
    59 44 44 32 Start meldingen med HEL[TRINN] mellomrom TEKST.

    Skolen bruker SMS for å kunne kommunisere raskere og mer effektivt med hjemmet. Ordningen er et godt alternativ for melding om fravær og for hastemeldinger.

    • Send melding når barnet ditt er sykt
    • Motta viktige påminnelser og endringer fra skolen
    • Skolen sender varsling-sms ved uforutsette hendelser
    • Les en utfyllende brukerveiledning

    Eksempel: HEL3 Ola er syk i dag. Hilsen Kari

    Skoleportal - innloggingsside

    Fellesside for alle digitale innlogginger for elever, ansatte og foresatte. IST, GSuite, IST Direkte og Oppvekstportalen

    Elevpermisjon

    Informasjon og søknadsskjema

     

    Helgerud SFO

    Ansatte

    Roger Bogen, avdelingsleder
    Anny Stensæter, koordinator
    Anny Mette Bjørklund
    Mona Engebretsen
    Marit Frosting
    Ole Geir Haugerud
    Mattis Karlsen
    Nina Myhre
    Anne Marit Solli
    Gunn Sveen
    Markus Mosengen (fast vikar)

    Felles informasjon SFO Ringerike kommune 

    Felles informasjon for alle skolene med vedtekter og betalingsinformasjon. 

    Startside

    Startside for elever, foresatte og ansatte

    Startside

     

    Ukeplaner/trinnsider

    Ukeplaner og informasjon

    Foresatte og elever finner ukeplaner og annen informasjon på en intern Google-side. Kontaktlærere informerer om nettadressen.

    Ferie og fridager

     Høsten 2018

    Skolerute for 2018-19
    Merk at det er planleggingsdag og fri fredag 16.november
    Siste skoledag før jul er fredag 21.12. (skolen slutter 11.50. SFO åpent til 17.00.

    Skolerute for 2019-2020 og 2020-2021

    Felles for alle skoler

    Ringeriksskolen

    Skoler i Ringerike
    Vi bygger skoler
    Skoleportal - innloggingsside
    Digital barnehage- og skolehverdag
    Begynne i 1. klasse
    Elevvurdering og eksamen
    Skoleskyss
    SFO
    Elevforsikring
    Personopplysninger i skolen
    Planer, rutiner og vedtekter
    Lån/leie av skolelokaler

    Ekstra behov


    Ekstra hjelp i barnehage og skole
    PPT i skolen
    PPT i barnehagen
    Norsk for minoritetsspråklige
    Elever med spesielle behov
    Fritak fra aktiviteter i skolen

    Ferie og permisjon

    Ferier og fridager
    Elevpermisjon

    Trivsel

    Trivsel i Ringeriksskolen
    Den kulturelle skolesekken
    En trygg skoledag uten mobbing
    Fritak fra aktiviteter i skolen
    Ordensregler

    Helsesykepleier

    Helsesykepleier på skolen er:

    Merete Dahl Strand

    Tlf  32 18 15 50 (skolen)

    Mobil 408 04 249 

    Hun har faste dager tirsdag, torsdag og fredag samt mandager i oddetallsuker.

    Kontakt oss

    Adresse: Valhallveien 27, 3518 HØNEFOSS

    Tlf: 32 18 15 50  SFO: 32 18 15 54

    Rektor:
    Benedicte Murstad Sollien Telefon 32 18 15 52 / 952 64 948

    Avdelingsleder 1.-3. trinn og SFO: 
    Roger Bogen  951 08 447

    Avdelingsleder 4.-7. trinn: 
    Lise Karine Bråthen 32 18 15 53

    Helgerud skole

    Besøksadresse:

    Valhallveien 27
    3518 Hønefoss

     

    Alle ansatte

    Alle ansatte kan nås via telefon 32 18 15 50

    Ask, Marit

    Marit.Ask@ringerike.kommune.no

    Berger, Helena
    Helena.Berger@ringerike.kommune.no

    Bjørklund, Anny Mette
    Anny.Mette.Bjorklund@ringerike.kommune.no 

    Bogen, Roger
    Roger.Bogen@ringerike.kommune.no 

    Brandsæter, Tone          
    Tone.Brandsaeter@ringerike.kommune.no 

    Bråthen, Lise Karine      
    lise.karine.brathen@ringerike.kommune.no

    Bugge, Christine   
    Hjordis.Christine.Borch.Bugge@ringerike.kommune.no

    Bygmester, Hege          
    Hege.Bygmester@ringerike.kommune.no

    Engebretsen, Mona 
    Mona.Engebretsen@ringerike.kommune.no 

    Olsen, Liv Berit Erstad  
    Liv.Berit.Erstad.Olsen@ringerike.kommune.no 

    Flaskerud, Snefrid         
    Snefrid.Flaskerud@ringerike.kommune.no 

    Frosting, Marit               
    Marit.Frosting@ringerike.kommune.no 

    Hansen, Gjertrud Strøm 
    Gjertrud.Strom.Hansen@ringerike.kommune.no 

    Haugerud, Ole Geir       
    Ole.Geir.Haugerud@ringerike.kommune.no

    Herføl, Hans-Petter       
    Hans.Petter.Herfol@ringerike.kommune.no

    Johansen, Tomas         
    Tomas.Johansen@ringerike.kommune.no 

    Jørgensen, Liv Hege    
    Liv.Hege.Jorgensen@ringerike.kommune.no

    Karlsen, Mattis              
    Mattis.Karlsen@ringerike.kommune.no


    Mosskull, Arne Ingvar   
    Arne.Ingvar.Mosskull@ringerike.kommune.no 

    Myhre, Nina                   
    Nina.Myhre@ringerike.kommune.no

    Oterhals, Kenneth         
    Kenneth.Oterhals@ringerike.kommune.no 

    Røine, Hans Vegard     
    Hans.Vegard.Roine@ringerike.kommune.no 

    Schjelderup, Monica    
    monica.hogset.schjelderup@ringerike.kommune.no
     
    Solli, Anne Marit
    Anne-Marit.Solli@ringerike.kommune.no

    Sollien, Benedicte Murstad         
    Benedicte.Murstad.Sollien@ringerike.kommune.no

    Solvang, Daniel            
    Daniel.Solvang@ringerike.kommune.no 

    Stensæter, Anny           
    Anny.Stensaeter@ringerike.kommune.no 

    Sveen, Gunn                
    Gunn.Sveen@ringerike.kommune.no 

    Ward, Emma Louise ( i permisjon til 06.01.19)
    Emma.Louise.Ward@ringerike.kommune.no

    Ødegaard, Bente         
    Bente.Odegaard@ringerike.kommune.no 

    Øveren, Lena                
    Lena.Overen@ringerike.kommune.no

    Siste endret: 15.03.2019

    Fant du det du lette etter?

    Takk for din tilbakemelding

    Hva forsøkte du å finne?