Du er her: Hjem / Helgerud skole

Innhold

    Helgerud skole

    Helgerud skole er en 1-7 skole med 2 paralleller og 230 elever. Skolen ligger i flotte naturomgivelser ca 5 km vest for Hønefoss sentrum, og midt i et område med ca. 3000 innbyggere.

    Helgerud skole

    Aktuelt

    Skolestart høsten 2022

    1. årstrinn kl. 09.00 - 13.15. 

    2. - 6. årstrinn kl. 08.10 - 13.15.  

    7. årstrinn kl. 08.10 - 14.25

    SFO  kl. 07.00 - 08.00 og kl. 13.15 - 17.00.

     

    Skolerute for skoleåret 2022-23

    Skolerute for skoleåret 2022-23

    Skolehelsetjenesten

    Informasjon om skolehelsetjeneste-programmet.
    [les mer]

     

    Nyttig

    Skolens start- og sluttidspunkt

    Oversikt over skolens start- og sluttidspunk og åpningstid SFO

    Skolen er Miljøfyrtårn-sertifisert

                                                           

    Kommunestyret i Ringerike har vedtatt at vi skal legge FNs bærekraftsmål til grunn for styringen av kommunen. Et ledd i dette er å sikre at kommunen selv er et godt miljøforbilde. Derfor har vi bestemt å innføre miljøledelse og sertifisere alle kommunens virksomheter som Miljøfyrtårn. Dagens praksis, rutiner og styringssystemer som påvirker "miljø" (både arbeidsmiljø og ytre miljø) blir gjennomgått og forbedret – for å sikre at vi systematisk tar miljøhensyn der vi bør.
    Målet er et overordnet styringssystem hvor miljø er integrert.

    Helgerud skole ble godkjent i mai 2021

    Les mer på hovedsidene til Ringerike kommune

     TELEFONSENTRAL - 32 18 15 50

    Vår telefonsentral er mobilbasert og leveres av Telia.
    Skolens telefonnummer er nå 32 18 15 50 for både skole og SFO

    Mobilnr til rektor og avdelingsleder finner du under kontakt oss

    Skoleportal - innloggingsside

    Fellesside for alle digitale innlogginger for elever, ansatte og foresatte. IST, GSuite, IST Direkte og Oppvekstportalen

    Elevpermisjon

    Informasjon og søknadsskjema

    Kommunikasjon med foresatte 

    Vi bruker Transponder Meldingsbok for kommunikasjon mellom hjem og skole.

    Last ned appen “Transponder Meldingsbok” i App store eller Google play. Transponder meldingsbok kan også brukes fra nettleser: (https://transponder.no/)

    Første gangs pålogging er via ID-porten.

    Transponder Meldingsbok brukes til 

    • at foresatte sender fraværsmeldinger for barnet til skolen eller barnehagen
    • at foresatte gir en kort beskjed til ansatte, skole eller barnehage
    • at skole eller barnehage sender korte beskjed til foresatte 
    • at barnehage eller skole sender samlet beskjed/skjemaer til alle foresatte 
    • påmelding til aktiviteter og annet 
    • samtykke 

    Når foresatte logger seg inn i sine barns digitale meldingsbøker ser de hvem som til enhver tid kan lese og skrive i bøkene.

    Opplæringsvideo for foresatte finner du her.

      

    Helgerud SFO

    Ansatte

    Roger Bogen, avdelingsleder(permisjon)
    Benedicte Murstad Sollien (rektor)
    Anny Stensæter, koordinator
    Mona Engebretsen
    Marit Frosting
    Mattis Karlsen
    Tommy Andre Kjernsvik
    Anne Marit Solli
    Gunn Sveen
    Markus Mosengen
    Malene Lindkvist Walseth



    Felles informasjon SFO Ringerike kommune 

    Felles informasjon for alle skolene med vedtekter og betalingsinformasjon. 

    Startside

    Startside for elever, foresatte og ansatte

    Startside

     

    Ukeplaner/trinnsider

    Ukeplaner og informasjon

    Foresatte og elever finner ukeplaner og annen informasjon på en intern Google-side. Kontaktlærere informerer om nettadressen.

    Ferie og fridager

    Skoleruta  2022-2023
    August Første skoledag onsdag 17.08.
    Oktober Høstferie  03.10 – 07.10. (uke 40)
    November Fri for elevene onsdag 16.11. (Planleggingsdag for lærere)
    Desember Siste skoledag før jul onsdag 21.12.
    Januar Første skoledag etter jul er mandag 02.01.
    Februar Vinterferie 27.02 - 03.03. (uke 9)
    Mars Vinterferie 27.02 - 03.03. (uke 9)
    April Påskeferie 01.04.  til og med mandag 10.04.
    Mai Onsdag 17.mai, torsdag 18.05.(Kr. Himmelfartsdag), og mandag 29.05. (2. pinsedag). 
    Juni

    Siste skoledag fredag 16.06.

    Felles for alle skoler

    Ringeriksskolen

    Skoler i Ringerike
    Skoleportal - innloggingsside
    Digital barnehage- og skolehverdag
    Begynne i 1. klasse
    Elevvurdering og eksamen
    Skoleskyss
    SFO
    Elevforsikring
    Personopplysninger i skolen
    Planer, rutiner og vedtekter
    Lån/leie av skolelokaler

    Ekstra behov


    Ekstra hjelp i barnehage og skole
    PPT i skolen
    PPT i barnehagen
    Norsk for minoritetsspråklige
    Elever med spesielle behov
    Fritak fra aktiviteter i skolen

    Ferie og permisjon

    Ferier og fridager
    Elevpermisjon

    Trivsel

    Trivsel i Ringeriksskolen
    Den kulturelle skolesekken
    En trygg skoledag uten mobbing
    Fritak fra aktiviteter i skolen
    Ordensregler

    Helsesykepleier

    Helsesykepleier på skolen er:

    Merete Dahl Strand

    Tlf  32 18 15 50 (skolen)

    Mobil 408 04 249 

    Hun har faste dager tirsdag, torsdag og fredag samt mandager i oddetallsuker.

    Ny oppdatert infomasjon om skolehelsetjenesten (høsten2021)

    Kontakt oss

    Besøks og postadresse: Valhallveien 27, 3518 Hønefoss

    Tlf. 32 18 15 50    SFO: 32 18 15 50

    Rektor:

    Benedicte Murstad Sollien

    Benedicte Murstad Sollien, tlf 952 64 948

    Avdelingsledere

    Avdelingsleder 1. - 3. trinn og SFO: Roger Bogentlf 951 08 447

    Avdelingsleder 4. - 7. trinn: Kenneth Oterhals tlf 969 43 576

    Helgerud skole

    Besøksadresse:

    Valhallveien 27
    3518 Hønefoss

     

    Alle ansatte

    Alle ansatte kan nås via telefon 32 18 15 50

    Ask, Marit

    Marit.Ask@ringerike.kommune.no

    Elin, Bergan
    Elin.Bergan@ringerike.kommune.no

    Berger, Helena
    Helena.Berger@ringerike.kommune.no

    Bogen, Roger
    Roger.Bogen@ringerike.kommune.no 

    Brandsæter, Tone          
    Tone.Brandsaeter@ringerike.kommune.no 

    Bråthen, Lise Karine      
    lise.karine.brathen@ringerike.kommune.no

    Bugge, Christine   
    Hjordis.Christine.Borch.Bugge@ringerike.kommune.no

    Bygmester, Hege          
    Hege.Bygmester@ringerike.kommune.no

    Engebretsen, Mona 
    Mona.Engebretsen@ringerike.kommune.no 

    Frosting, Marit               
    Marit.Frosting@ringerike.kommune.no 

    Hansen, Gjertrud Strøm 
    Gjertrud.Strom.Hansen@ringerike.kommune.no 

    Herføl, Hans-Petter       
    Hans.Petter.Herfol@ringerike.kommune.no

    Johansen, Tomas         
    Tomas.Johansen@ringerike.kommune.no 

    Jørgensen, Liv Hege    
    Liv.Hege.Jorgensen@ringerike.kommune.no

    Karlsen, Mattis              
    Mattis.Karlsen@ringerike.kommune.no

    Tommy Andre Kjernsvik
    Tommy.Andre.Kjernsvik@ringerike.kommune.no

    Mosskull, Arne Ingvar   
    Arne.Ingvar.Mosskull@ringerike.kommune.no 


    Oterhals, Kenneth         
    Kenneth.Oterhals@ringerike.kommune.no 

    Rotherud, Kjersti Nyland 
    Kjersti.Nyland.Rotherud@ringerike.kommune.no

    Røine, Hans Vegard     
    Hans.Vegard.Roine@ringerike.kommune.no 

    Schjelderup, Monica    
    monica.hogset.schjelderup@ringerike.kommune.no
     
    Solli, Anne Marit
    Anne-Marit.Solli@ringerike.kommune.no

    Sollien, Benedicte Murstad         
    Benedicte.Murstad.Sollien@ringerike.kommune.no

    Solvang, Daniel            
    Daniel.Solvang@ringerike.kommune.no 

    Stensæter, Anny           
    Anny.Stensaeter@ringerike.kommune.no 

    Strømsodd, Line
    Line.Stromsodd@ringerike.kommune.no

    Sveen, Gunn                
    Gunn.Sveen@ringerike.kommune.no 

    Øveren, Lena                
    Lena.Overen@ringerike.kommune.no

    Siste endret: 09.11.2022

    Fant du det du lette etter?

    Takk for din tilbakemelding

    Hva forsøkte du å finne?